Доступність посилання

ТОП новини

Газові війни між Києвом i Москвою «не плануються» – Ющенко


Негативне сприйняття Росiєю декларацiї України та Євросоюзу про реконструкцiю української газотранспортної системи не виллється в нову газову вiйну мiж Києвом i Москвою, заявив Президент Віктор Ющенко в iнтерв’ю чеському виданню Hospodařské noviny та українськiй газетi «Дело» пiд час свого вiзиту до Праги.

«Європа вже зрозумiла: проблема, що викликала сiчневий конфлiкт, не була пов’язана з питанням транзиту газу через Україну. Йшлося виключно про росiйськi постачання. Я не знаю у нас полiтика, який хотiв би перекрити газовий кран, адже це один iз наших глобальних прiоритетiв – щоб транзит був високоякiсним, прозорим», – заявив Президент.

За його словами, Росiя не була учасником переговорiв Києва i Брюсселя. «Це – двостороннiй договiр. Вiн стосується лише питання пiдключення нашої транзитної системи до європейського ринку. У цьому ми досягли взаємної згоди. ЄС хоче, щоб ця система була надiйною i прозорою, ми також хочемо, щоб вона була ефективнішою», – наголосив Ющенко.

За пiдсумками минулотижневої конференцiї в Брюсселі Європейський банк реконструкцiї та розвитку, Європейський iнвестицiйний банк i Свiтовий банк пiдписали спiльну з Україною декларацiю щодо модернiзацiї української ГТС.

Україна має намiр розширити транзитнi потужностi своєї газотранспортної системи на 60 мільярдів кубометрів на рiк. За оцiнками Києва, реалiзацiя цього проекту потребуватиме 6,5 мільярдів доларів iнвестицiй.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG