Доступність посилання

ТОП новини

У Гаазі відкривається конференція з проблем Афганістану


У міжнародній одноденній конференції, організованій під егідою ООН, мають узяти участь близько 90 держав та міжнародних організацій.

Зокрема, на ній будуть одночасно присутні чільні дипломати США й Ірану.

Напередодні зустрічі держсекретар США Гілларі Клінтон висловила сподівання, що Іран висуне «конструктивні» думки про досягнення стабільності в Афганістані, зокрема, щодо організації безпеки на афганських кордонах і боротьби з наркоторгівлею.

Вона додала, що не має наміру зустрічатися в Гаазі з іранською делегацією.

А голова іранської делегації, заступник міністра закордонних справ Ірану Могаммад Мегді Ахундзаде напередодні конференції заявив, що, на думку Тегерана, іноземні війська не принесуть Афганістанові миру, безпеки і стабільності.

Конференцію мають відкрити президент Афганістану Хамід Карзай і генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун.

Гілларі Клінтон має оголосити нову стратегію президента США Барака Обами стосовно боротьби з терористичною мережею «Аль-Каїда» й її союзниками в Афганістані й Пакистані, зокрема, плани Вашингтона надіслати до Афганістану додатково 21 тисячу військових, після чого там буде близько 60 тисяч американських військовослужбовців.

Напередодні конференції Клінтон також заявила, що США нададуть 40 мільйонів доларів на проведення в Афганістані «чесних і безпечних» виборів у серпні цього року.
XS
SM
MD
LG