Доступність посилання

ТОП новини
28 вересня 2020, Київ 12:50

Президент пропонує невідкладно розглянути «оновлену Конституцію»


Віктор Ющенко після свого сьогоднішнього виступу зі зверненням до Верховної Ради подав до парламенту проект закону «Про внесення змін до Конституції України», повідомляє прес-служба голови держави.

«Нам потрібні справді доленосні зміни. Ці зміни неможливі без системного оновлення Конституції України… Я хочу, щоб у нашій державі постала Конституція, створена не під когось, не для політиків, а для нашого народу, нашої держави, нашої свободи, нашого прогресу… Я маю честь передати сьогодні Голові Верховної Ради проект оновленої Конституції України, який прошу розглянути як невідкладний», – заявив Президент у своєму виступі.

У пояснювальній записці до підготовленого головою держави законопроекту мовиться, що зміни до Основного Закону спрямовані «на системне оновлення конституційного регулювання суспільних відносин».

Як мовиться в повідомленні, за сучасного стану українського суспільства і політичного процесу в Україні «об’єктивно» необхідно вдосконалити конституційне регулювання суспільних відносин.

Комплексні зміни до Конституції мають на меті «розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу», а також усунути «певні недоліки» в змісті Основного Закону.

Серед таких недоліків названо недостатність гарантування конституційних прав і свобод людини й громадянина, вади в організації та функціонуванні державного механізму, недосконалість системи стримувань і противаг, які мали б забезпечувати збалансованість та єдність конституційного механізму.

Президент виступає за внесення змін до Конституції до президентських виборів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG