Доступність посилання

ТОП новини

СБУ оприлюднить нові матеріали про злочинні дії НКВС-КДБ


Служба безпеки України має намір оприлюднити нові документи про так звані оперативно-бойові групи і легендовані проводи ОУН, які були створені НКВС-КДБ СРСР для дискредитації українського національно-визвольного руху і вчинення насильства над мирним населенням.

Про це повідомив головний спеціаліст галузевого державного архіву СБУ Володлимир Іванченко, який узяв участь у відкритті у Рівному тематичної виставки документів «УПА. Історія нескорених».

За словами Іванченка, нині ще невідома точна кількість спецгруп і окремих агентів, які під виглядом бійців Української Повстанської Армії (УПА) дискредитували українських повстанців і скоювали злочини й насильство проти мирного населення.

Цій темі буде присвячене одне з наступних громадських слухань, які регулярно проводить СБУ.

«Можна говорити про сотні оперативно-бойових груп, матеріали про які уже зібрані», – зазначив працівник архіву.

Відповідаючи на запитання щодо заяв представників російського Міністерства закордонних справ про наміри оприлюднити нові архівні документи, які нібито свідчать про «злочини» ОУН і УПА проти українського народу та їх співпрацю з німецько-фашистськими загарбниками, Іванченко повідомив, що з російською стороною постійно обговорюються питання щодо розсекречення архівів про український національно-визвольний рух, однак не завжди вдається досягти взаєморозуміння і позитивних результатів.

На думку головного спеціаліста галузевого держархіву СБУ, матеріали, які планують оприлюднити російські колеги, ймовірно, міститимуть неповну і необ’єктивну інформацію з цього питання.
У відкритті виставки «УПА. Історія нескорених» у Рівному взяли участь представники місцевої влади, громадських, молодіжних, релігійних організацій Рівного й області.

XS
SM
MD
LG