Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: Президентські змiни до Конституцiї можна ухвалити до кiнця року


«Якщо навіть врахувати максимально всі процедури, передбачені Конституцією, а це розгляд Верховною Радою двічі, висновки Конституційного Суду, всеукраїнський референдум, то оптимальний термін – це осінь 2009 року… Ми будемо намагатися провести всю процедуру змін до кінця 2009 року», – заявила представник Президента в Конституцiйному Судi та Центральнiй виборчiй комiсiї Марина Ставнiйчук.

Вона також повідомила, що Президент Віктор Ющенко планує направити свій законопроект про зміни до Конституції в Європейську комісію «За демократію через право» Ради Європи (Венеціанську комісію).

«Я сподіваюся, ми одержимо розуміння в Венеціанській комісії, будуть і зауваження, але мені здається, не буде серйозних попереджень щодо змісту самих пропозицій до Конституції», – сказала Ставнійчук.

Вона також висловила сподівання, що депутати, провівши глибший аналіз пропозицій Президента до Конституції, усвідомлять необхідність створення двопалатного парламенту.

Зі свого боку, заступник голови Секретаріату Ігор Попов зазначив, що планується широке громадське обговорення цього проекту в Україні.

31 березня Президент Віктор Ющенко запропонував парламентові змінити Конституцію й затвердити ці зміни на всеукраїнському референдумі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG