Доступність посилання

ТОП новини

Із Дніпропетровська стартував всеукраїнський проект ушанування Василя Стуса


У п’ятницю в Дніпропетровську розпочався всеукраїнський проект ушанування пам’яті українського поета, правозахисника, Героя України Василя Стуса «Стусове коло».

Виставу «Стусове коло» за участю українського письменника Дмитра Стуса, режисера Сергія Проскурні, рок-гурту «Тельнюк: Сестри» та актора Романа Семисала презентують у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театрі імені Шевченка.

«Стусове коло» відбувається не в традиційній формі вечору пам’яті, а як ціле літературно-музичне дійство, яке об’єднало широке коло людей, зокрема, молодих, які пройшли свій шлях до розуміння творчості Василя Стуса.

Дніпропетровськ став першим із семи міст України, у яких покажуть виставу. З 3 по 11 квітня «Стусове коло» завітає також до українських театрів Кіровограда, Черкас, Вінниці, Луцька, Львова та Рівного.

Організатором акції виступає Міністерство культури і туризму України. Вхід на виставу в усіх містах безкоштовний.

2008 рік був оголошений Президентом України роком Василя Стуса. У рамках його проведення, зокрема, і з’явився літературно-музичний проект «Стусове коло». Торік із виставою мали змогу ознайомитись лише на батьківщині поета, в містах Східної України.

Василь Стус – український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, один із найактивніших представників українського культурного руху 1960-х. За політичні переконання був репресований радянською владою і двічі засуджений за «антирадянську агітацію і пропаганду». Провів десять років у радянських концтаборах, де й загинув під час ув’язнення в карцері.
XS
SM
MD
LG