Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Україна й ЄС мають виробити план переговорів про безвізовий режим


Президент Вiктор Ющенко сподiвається, що вже в червнi Україна та Європейський Союз вироблять чiткий план переговорного процесу щодо безвiзового режиму.

Про це він сказав після зустрічі з президентом Європарламенту Гансом-Ґертом Пьоттерiнгом.

«Починаючи з 4 червня 2009 року ми матимемо «дорожню карту», в якiй буде визначено кроки з iмплементацiї тих чи iнших питань, якi приведуть нас до безвiзового режиму», – заявив Президент.

За його словами, наразi над пiдготовкою цієї «дорожньої карти» працюють чотири групи, якi проводять консультацiї.

Ющенко наголосив, що Україна порушує питання про оптимiзацiю чинного правового поля в питаннях видачi вiз, i висловив сподiвання, що в переговорах буде прогрес.

Зі свого боку, президент Європарламенту наголосив, що Європа «не хоче будувати новi стiни», але зобов’язана пiклуватися про безпеку своїх громадян. За його словами, над практичними питаннями, зокрема й щодо вiз, треба працювати.

Тим часом Міністерство закордонних справ вважає оптимальним збереження безвізового режиму для громадян країн-членів Європейського Союзу при швидкому запровадженні безвізового режиму для громадян України до країн-членів ЄС.

Україна розглядає можливість поновлення візового режиму для громадян ЄС у зв’язку з тим, що реально візовий режим ослаблений не був, а чинна вже більш як рік угода про спрощений візовий режим залишається формальним документом. При цьому з 1 травня 2005 року громадяни ЄС звільнені від оформлення віз для в’їзду в Україну на період до 90 днів або під час транзитного проїзду.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG