Доступність посилання

ТОП новини

Комісія: Дiї слiдчого СБУ пiд час iнциденту з «Нафтогазом» – «незаконні»


Тимчасова слiдча комiсiя парламенту щодо з’ясування обставин порушення посадовими особами СБУ чинного законодавства при виконаннi своїх службових обов’язкiв заявляє, що в дiях головного слiдчого СБУ В’ячеслава Вергелеса під час iнциденту з «Нафтогазом України» були порушення закону.

Комiсiя «встановила i довела злочин з боку головного слiдчого СБУ пана В’ячеслава Вергелеса», повідомив її голова Роман Зварич.

За його словами, злочин полягає «в статті 371 Кримiнального кодексу України: свiдомо незаконне затримання, привiд або арешт».

«Таким чином, ми довели на слiдчiй комiсiї, що якраз Тарас Шепiтько свiдомо був незаконно затриманий, що квалiфiкується як злочин», – наголосив Зварич, додавши, що за вiдповiдну постанову одноголосно проголосували всi члени слідчої комiсiї.

«Це дає пiдставу говорити про те, що загалом вся справа, яку було розпочато СБУ з цього питання, поки що не має пiдстав», – наголосив голова комісії.

Водночас, як заявила речниця Служби безпеки Марина Остапенко, СБУ офiцiйно ще не отримала висновкiв комiсiї, тому коментувати їх недоцiльно. Проте Остапенко наголосила, що закон України чiтко визначає, хто має право здiйснювати нагляд за дiяльнiстю СБУ та давати її дiям правову оцiнку, – це Генпрокуратура.

У рамках порушеної 2 березня кримiнальної справи за фактом заволодiння посадовими особами «Нафтогаз України» понад 6 мільярдами кубометрів транзитного газу, спiвробiтники СБУ затримали заступника керівника вiддiлу Енергетичної регiональної митницi Державної митної служби Тараса Шепiтька, а згодом проводили слiдчi дiї в центральному офiсi «Нафтогазу».

1 квiтня Апеляцiйний суд Києва залишив у силi рiшення Шевченкiвського районного суду столицi про закриття цiєї кримiнальної справи.
XS
SM
MD
LG