Доступність посилання

ТОП новини

Будівля парламенту Молдови – під контролем поліції


У Кишиневі поліція взяла під свій контроль будівлю парламенту Молдови та резиденцію президента. Напередодні група демонстрантів влаштувала там погроми та пожежу.

За повідомленням генпрокуратури, минулої ночі затримали мародерів, які грабували будівлі парламенту та адміністрації президента. До центру міста підійшли додаткові сили поліції. Влада посилила охорону урядових приміщень та Громадське телебачення.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, сьогодні акції продовжаться. Напередодні під час сутичок між поліцією та демонстрантами постраждали близько ста осіб.

Лідери опозиційних партій не змогли дійти спільної позиції щодо подальших дій. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив директор проектів з Придністровського і Гагаузького конфлікту Інституту громадської політики пан Вазу Нантой. Проте, за його словами, комуністична влада не зможе проігнорувати вимоги учасників демонстрацій.

Як повідомив пан Нантой, президент Молдови Володимир Воронін і лідери трьох опозиційних партій, які пройшли до парламенту, домовились про перерахування голосів.

Молодь Молдови та прибічники опозиції вимагають проведення нових парламентських виборів. Вони стверджують, що результати недільного голосування сфальсифіковані.

За офіційними даними, на виборах перемогли комуністи, отримавши в парламенті понад половину мандатів. До вищого законодавчого органу країни пройшли також Ліберальна партія, яка набрала майже 13% голосів, Ліберально-демократична, яку підтримали понад 12% виборців та альянс «Наша Молдова» – з майже 10 відсотками голосів виборців.
XS
SM
MD
LG