Доступність посилання

ТОП новини

Глобальний фонд збереже фінансування боротьби з ВІЛ/СНІДом в Україні


Глобальний фонд збереже фінансування всіх програм боротьби з ВІЛ/СНІД в Україні, повідомив Радіо Свобода голова Всеукраїнської мережі ВІЛ-позитивних людей Володимир Жовтяк.

«Глобальний фонд для боротьби з туберкульозом і ВІЛ-інфекцією затвердив рішення про виділення Україні понад ста мільйонів доларів США на поточний рік. Крім того, для здійснення програм боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу українська влада і громадськість сподіваються долучити кошти міжнародних і вітчизняних благодійних організацій», – зазначив Жовтяк.

За його словами, вперше українська сторона не подавала окрему заявку за компонентом «СНІД», враховуючи, що в Україні поширюється епідемія туберкульозу. Саме туберкульоз спричиняє більше половини смертей ВІЛ-позитивних українців, відзначають експерти Національної ради з протидії туберкульозу і ВІЛ/СНІДу.

Програма протидії поширенню туберкульозу і СНІДу в Україні – один з пріоритетів діяльності Глобального фонду в Центрально-Східній Європі. Всеукраїнська мережа ВІЛ-позитивних – один з основних реципієнтів гранту Глобального фонду у 2007-2012 роках.

Одним з головних напрямків діяльності мережі є розширення доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме – до антиретровірусної терапії, яка дозволяє подовжити та покращити якість життя людей, які живуть з ВІЛ.

XS
SM
MD
LG