Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз закликає Молдову нормалізувати відносини з Румунією


Європейський Союз закликав Молдову нормалізувати відносини з Румунією, яку напередодні молдавська влада звинуватила в причетності до заворушень у центрі Кишинева, виславши Посла Румунії.

Як повідомляє молдавське інформаційне агентство «ІНФОТАГ», у спільній заяві ЄС мовиться, що Молдова повинна мати гарні відносини з Румунією – «сусідом і членом Євросоюзу».

Міністр закордонних справ Румунії Крістіан Діаконеску назвав запровадження Молдовою візового режиму для громадян Румунії «необдуманим і дискримінаційним вчинком Кишинева».

Він нагадав, що угода, підписана між Молдовою і Єврокомісією, передбачає, що республіка може запроваджувати візи для окремих категорій відвідувачів, а не для всіх громадян країни.

Також МЗС Румунії рекомендував громадянам країни утриматися від поїздок до Молдови.

8 квітня Президент Молдови Володимир Воронін заявив про запровадження візового режиму з Румунією. Він вважає, що Румунія причетна до масових акцій протесту, які відбулися в країні після парламентських виборів.

Також Міністерство закордонних справ і євроінтеграції Молдови оголосило персонами нон грата двох працівників Посольства Румунії.

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ Румунії категорично відкинуло звинувачення офіційного Кишинева у втручанні Румунії у внутрішні справи Молдови.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG