Доступність посилання

ТОП новини

Україна-ЄС: зона вільної торгівлі минає ринок робочої сили


Київ – Україна та Європейський Cоюз повільно, але неухильно просуваються до створення зони вільної торгівлі. Про це йшлося на конференції зона вільної торгівлі між Україною та ЄС як інструмент європейської інтеграції та внутрішніх реформ, яка сьогодні відбулася в Києві. Щоправда, застереження з боку Євросоюзу наразі не дають вважати угоду справді всеохоплюючою.

На конференції гості з країн-членів Євросоюзу наголошували на важливості співпраці всіх гілок влади у справі просування до європейських стандартів.

Угода про вільну торгівлю має стати частиною ширшої угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

«Чи закінчиться переговорний процес щодо зони вільної торгівлі вже цього року – гарантії ніхто дати не може, – каже голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк. – Але я дотримуюся тієї думки, що динаміка перегорів не повинна відбуватися за рахунок якості. Тобто, українські підприємства мають мати такий же доступ на європейські ринки, як і ЄС на українські ринки».

Переговори між Україною та Євросоюзом про створення зони вільної торгівлі тривають складно. Класична угода про вільну торгівлю охоплює чотири сфери: вільний рух товарів, послуг, фінансів та робочої сили. Проте ЄС наразі не погоджується на вільний доступ української робочої сили на свій ринок праці. «В даному разі Європейський Союз не готовий надати повну свободу пересування робочої сили», – каже Борис Тарасюк.

Асоціація може стати прологом до членства в ЄС


Загалом, українська сторона оптимістично дивиться на перспективи укладення угоди. «Ми ведемо переговори стосовно укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, – розповідає представник переговорної групи з українського боку, директор Бюро з європейської інтеграції при секретаріаті Кабміну Вадим Трюхан. – Ця угода буде враховувати досвід усіх попередніх подібних угод. Це означає, що вона піде далі, аніж угоди, укладені Євросоюзом на початку 1990-х років із державами Прибалтики та Центральної Європи».

За словами пана Трюхана, основним елементом угоди має бути зона вільної торгівлі. «Найперше, чого Україна хоче досягти на цих переговорах, – каже він, – щоб угода про асоціацію була спрямована на забезпечення в майбутньому нашого членства в ЄС».

За словами урядовця, наразі не всі країни-члени ЄС готові розглядати укладення цієї угоди як заявку на вступ України до Євросоюзу. Та попри всі ці обмеження, досягнення угоди стане важливим кроком на шляху європейської інтеграції.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG