Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко залишається «спірною постаттю»... (світова преса)


Прага – У світовій пресі з’являється чимало публікації щодо майбутнього українського політичного істеблішменту. Оглядачі вважають, що однією з головних проблем сучасних українських політичних чільників є їхнє намагання маневрувати між Росією і Заходом. Нинішній етап цього маневрування, як пишуть деякі впливові видання, є не лише небезпечним для Києва але й здійснюється «спірними постатями» на кшталт Юлії Тимошенко. Газети також звертають увагу на те, що газові стосунки між Україною і Росією стають все більш заплутаними і на сьогодні вже переглядаються чи піддаються «косметичній правці» січневі газові угоди двох країн.

Впливовий американський часопис «Форін Полісі» оприлюднив статтю кореспондента італійської газети «Корр’єре Делла Сера» Федеріко Фубіні під назвою «Небезпечна гра України», у який йдеться про складну й заплутану політичну гру, яку веде з Росією та Заходом нинішній український прем’єр Юлія Тимошенко. Автор цього матеріалу у «Форін Полісі» пише про свої враження від Юлії Тимошенко після однієї з останніх розмов з нею. Тут йдеться, насамперед, про те, що сьогоднішня позиція українського прем’єра є вкрай складною. Одна з головних проблем це намагання уряду Тимошенко якось врятувати країну від дефолту, бо «у цьому році минають терміни сплати 40 мільярдів доларів банківських боргів і облігацій» і рефінансувати їх без продовження кредитів МВФ - надія «вкрай слабка». У статті також наголошується, що Юлія Тимошенко «почуває себе під постійним обстрілом з усіх боків» і не збирається, як вона сама каже, «догоджати всім». Йдеться нібито про «страх Юлії Тимошенко перед все більш експансіоністською Росією..., одночасну увагу до бажання країни возз’єднатися з Європою та про спроби вивести Україну з кризи; і в даній ситуації вгодити всім стає все складніше й складніше», – характеризує пояснення Тимошенко автор матеріалу про неї на сторінках американського видання «Форін Полісі». Тут також ідеться про дуже обережні висловлювання глави українського уряду, «не дивлячись на те, що всім відомий її гострий язик». Дивує автора статті і надмірне хвилювання Тимошенко із-за «одного анекдота в репортажі іноземного журналіста» про наслідки політики її уряду. Говорячи про політичні перспективи нинішнього українського прем’єра, Федеріко Фубіні не лише аналізує підупалий рейтинг Тимошенко, але й вказує на «спірний характер її постаті», маючи на увазі її «виростання у російському середовищі». До цього автор статті у «Форін Полісі» додає: «...важко уявити собі, щоб вона отримала таке ж сприйняття виборців, як Барак Обама і Ніколя Саркозі, батьки котрих були іноземного походження».

Російська «Нєзавісімая Ґазєта» наголошує, що «за кулісами останніх газових скандалів «Нафтогаз України» і «Газпром» готують підписання нових угод». Газета цитує оточення Юлії Тимошенко про нібито підготовку угоди щодо участі Росії у модернізації української ГТС, а також представників «Нафтогазу», які заперечують факт переговорів щодо зв’язку нових угод з роллю Росії у модернізації української «труби» і кажуть лише «про «косметичні правки» в існуючих газових документах». «Нєзавісімая Ґазєта» також наголошує, що «президентська сторона покищо не втручається у перебіг керованих урядом переговорів «Нафтогазу» і «Газпрому».

Австрійська «Ді Прессе» інформує про те, що «стан здоров’я Джона Дем’янюка є центральним у суперечці адвокатів і суду щодо його відправки до Німеччини. Адвокати підозрюваного у злочинах нацизму та його родина аргументують, що для 89-річного хворого поїздка зі США до Німеччини прирівнювалася б до тортур». Раніше США позбавили Джона Дем’янюка громадянства і тепер намагаються депортувати до Німеччини на вимогу прокуратури Мюнхена, де його хочуть судити за нібито участь у вбивстві близько 30 тисяч євреїв у нацистських таборах на території Польщі.

(Прага–Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG