Доступність посилання

ТОП новини

Прикарпаття відзначає 20-ліття відновлення Пласту


Сьогодні в обласному центрі Прикарпаття розпочалося відзначення 20-річчя відновлення діяльності Національної скаутської організації України.

12 квітня 1912 року Олександр Тишовський у Львові заснував Пласт – українську дитячо-молодіжну організацію за принципом скаутської, назва якої пішла від козаків-пластунів. Головний її девіз – вірність Богові та Україні.

Свого часу пластунами були Степан Бандера і Роман Шухевич.

60 років тому діяльність Пласту була заборонена.

У 1989 році з ініціативи академіка Ігоря Юхновського почали створюватися перші гуртки відновленого Пласту, спершу на Львівщині, потім і на Івано-Франківщині.

За словами голови Івано-Франківської округи Пласту НСОУ Руслана Марцінківа, за цей час вишкіл в українській скаутській організації пройшло понад 12 тисяч юних прикарпатців, зараз обласна організація нараховує більше тисячі пластунів, діють майже 30 осередків.

Сьогодні пластуни пройшли урочистим маршем від Пластової домівки вулицями міста до кафедрального собору святого Воскресіння, де відбулася Служба Божа, а згодом збір на майдані Шептицького.

Старші пластуни – юнаки і юначки переглянули фільм Івана Миколайчука «Пропала грамота», а для найменших – новаків лялькова вистава.

Та одним днем урочистості не обмежуються: на 25 квітня запланований концерт за участю пластового приятеля Сашка Положинського та гурту «Тартак», на початок травня – великий пластовий збір в наметових умовах у с.Грабівка Калуського району (це біля Чорного лісу, де діяли загони УПА).
XS
SM
MD
LG