Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд Молдови постановив перерахувати голоси на виборах


Як заявив у неділю, оголошуючи рішення Суду, його голова Думітру Пубелере, працівники виборчих органів мають дев’ять днів, щоб виконати цю ухвалу.

За його словами, перерахунок означає також перевірку списків виборців.

Опозиція в Молдові заявляє, що офіційні результати парламентських виборів минулої неділі сфальсифіковані.

У них, за цими офіційними даними, перемогла владна всіма останніми роками Партія комуністів Республіки Молдови, що її очолює президент країни Владімір Воронін.

Сам Воронін раніше запропонував здійснити перерахунок голосів, щоб розвіяти напруженість. Опозиція була не згодна, заявляючи, що головна проблема – зі списками виборців, де досі числиться чимало померлих.

Акції протесту, що тривали в столиці Кишиневі протягом першої половини тижня, в вівторок переросли в погроми, які влаштувала в захоплених урядових приміщеннях радикально налаштована молодь.

Нинішньої неділі на вулиці міста знову виходили тисячі людей, щоб знову засудити офіційні результати виборів. Але цього дня демонстрація була відносно стримана.

Міжнародні спостерігачі раніше звернули увагу на недоліки на виборах, але визнали їх загалом відповідними до загальноприйнятих демократичних стандартів.

За оголошеними результатами виборів, комуністи отримали близько 49 з половиною відсотків голосів. Це дасть їм більшість у парламенті, але не достатню, щоб гарантовано провести свого кандидата на президента, якого обирає парламент.

До законодавчого органу Молдови пройшли ще три опозиційні партії, які разом здобули понад 35 відсотків голосів.
XS
SM
MD
LG