Доступність посилання

ТОП новини

Росії треба формувати громадську думку в Європі, заявляють у Держдумі


Росія програла інформаційну війну в Європі під час «газового конфлікту» з Україною. Про це заявив заступник голови Держдуми Росії Валерій Язєв, виступаючи на парламентських слуханнях на тему: «Законодавчі аспекти інформаційного забезпечення національних інтересів Росії на міжнародній арені».

За його словами, «громадська думка в Європі за два тижні «газової війни» змінилася на протилежну. Якщо 2-3 січня вину покладали на Україну, то 7-8 січня громадська думка змінилася – вину покладали приблизно однаково на Росію та Україну, але коли після 8 січня почали мерзнути Балкани, однозначно вину Європа переклала на Росію».

Така позиція, зазначає Язєв, мотивувалася тим, що Україна «маленька, не самостійна держава, яку кривдить Росія». У таких ситуаціях Росії необхідно формувати громадську думку не в Україні, а в Європі, переконаний Язєв.

Заступник голови Держдуми наголосив, що за останній час інформаційний складник став вагомішим у питанні гарантування національної безпеки Росії.

«Завоювання інформаційної переваги стало обов’язковою умовою забезпечення перемоги в будь-якій боротьбі – військовій, політичній...», – сказав Язєв. За його словами, для вирішення таких завдань потрібно розвивати можливості ЗМІ для своєчасного доведення інформації для російських та іноземних громадян.

Країни Євросоюзу з 7 до 20 січня цього року не отримували російський газ, оскільки Росія припинила його транзит через Україну. Москва в газовій кризі робила винною Київ, звинувачуючи його в крадіжках газу. Україна спростовувала всі звинувачення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG