Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ почне утилiзацiю «меланжу» в Українi цього року


Організація з безпеки і співпраці в Європі планує розпочати утилiзацiю компонента рiдкого ракетного палива «меланж» в Українi в другiй половинi 2009 року.

Як повідомив координатор проектiв ОБСЄ в Українi Любомир Копай, організація починає фiнальний етап процедури вибору компанiї, яка здiйснюватиме утилізацію. Цей етап є постквалiфiкацiєю найуспiшнiших компанiй, якi взяли участь у тендерi та пройшли квалiфiкацiю технiчної й фiнансової оцiнки в березнi цього року.

За словами Копая, буде проведено кiлька комплексних юридичних i експертних висновкiв, зокрема, оцiнку впливу на довкілля.

«Результатом має бути укладення контракту з найуспiшнiшим учасником тендера, який цiлком вiдповiдає вимогам технiчного завдання проекту, узгодженого урядом України й ОБСЄ, а також здатний надавати послуги зi знищення «меланжу» в безпечний спосіб», – додав вiн.

Вчора Верховна Рада ратифiкувала меморандум про взаєморозумiння мiж Кабiнетом Мiнiстрiв та ОБСЄ щодо проекту з утилiзацiї «меланжу».

На шести складах Мiноборони зберiгається понад 16,5 тисяч тонн компонента рідкого ракетного палива, який пiдлягає утилiзацiї. Щорiчно міністрество на його безпечне зберiгання витрачає зi свого бюджету близько 10 мільйонів гривень.
XS
SM
MD
LG