Сьогодні Державна екологічна інспекція в Закарпатській області оприлюднила результати аналізу проб води з річки Тиси, забрудненої внаслідок прориву продуктопроводу в Румунії.
За результатами досліджень, перевищення концентрації забруднюючих речовин – а саме таких важких металів, як цинк, залізо та мідь – становить від 2 до 4 разів. Контроль за вмістом цих речовин у воді здійснюватимуть ще щонайменше чотири дні.
Водночас у Держекоінспекції зазначають, що повідомлення про аварію з румунського боку надійшло із запізненням.
Інспектори уточнюють: факт прориву напірного трубопроводу на станції очистки шламових вод гірничо-видобувного підприємства в районі румунського міста Бая Борша, через що була забруднена притока річки Цісла, яка впадає в ліву притоку Тиси, виявили вчора о 10 ранку, а повідомлення від румунської сторони отримали о 13:30.
І це при тому, що забруднені води досягли кордону України близько 13:00 того ж дня, наголошують в інспекції. Загалом відстань від місця аварії до українсько-румунського кордону складає 72 кілометри.
З огляду на таку ситуацію, в Закарпатті відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської облдержадміністрації, під час якого вирішили тимчасово призупинити забір води з Тиси, зокрема в містах Тячів та Хуст. Спеціалісти також звернулися до населення з проханням не ловити рибу й не напувати річковою водою худобу.
Державна екологічна інспекція в Закарпатській області також сьогодні повідомила, що запросила від румунської сторони дані аналітичних досліджень в місці аварійного забруднення. Проте наразі цих даних не отримали.