Московська «Нєзавісімая Ґазєта» інформує про умови, на яких Україна має отримати у травні другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. Це видання вказує на те, що «ознаки стабілізації можуть зникнути, як тільки Київ розпочне виконувати нові зобов’язання, взяті перед МВФ». Йдеться про відміну градації цін на газ для різних категорій споживачів, що, як пише газета, «вдарить по кишені пересічних громадян». Також «Нєзавісімая Ґазєта» відзначає, що МВФ вимагає «відмінити до жовтня всі обмеження на дострокове зняття депозитних банківських вкладів». Однак російське видання не уточнює, чи отримають у результаті цього громадяни всі свої гроші з депозитів. У статті наведені слова Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка обіцяє, що частина кредиту МВФ піде на «розрахунки по колишнім фінансовим запозиченням України». «Нєзавісімая Ґазєта» наводить думки представників опозиції, які вважають, що «Юлія Тимошенко підіграє Фонду у власних передвиборних цілях» і попереджають, що зобов’язання України перед МВФ переслідують лише захист боргів західних банків, а не втрачених заощаджень пересічних громадян.
Ще одне російське видання – «Ведомости» – вважає, що нові пропозиції до Енергетичної хартії ЄС, які російський президент Дмитро Медведєв передав Фінляндії, а Росія розтиражувала їх для всіх західних партнерів, направлені, насамперед, проти України, яка є найбільшою транзитною державою між Росією та ЄС. Це московське видання цитує російських чільників та експертів, які сумніваються, що ці пропозиції Росії будуть прийняті на Заході. Інша московська газета – «Комерсант» – вважає, що «для Росії ініціювати перегляд хартії – це можливість загальмувати процес реалізації реформ в енергетиці ЄС, які вже у розпалі». Це ж видання цитує одного із авторів цих російських пропозицій, який каже, що одним із завдань нових ініціатив Москви тут було – нейтралізувати транзитерів газу. «Транзитні країни виконують функцію обслуговування і не слід робити з транзиту самостійного гравця», – каже цей неназваний автор російських пропозиції до Енергетичної хартії в розмові з «Комерсантом».
Австрійське видання «Ді Прессе» інформує, що міністерство юстиції США намагається як найоперативніше здійснити депортацію підозрюваного в нацистських злочинах Івана (Джона) Дем’янюка до Німеччини, де на нього чекає нове звинувачення німецької прокуратури у сприянні знищенню в газових камерах нацистського табору Собібур близько 30 тисяч євреїв. Міністерство юстиції США виступило проти рішення апеляційного суду Цінціннаті відкласти депортацію Дем’янюка до 23 квітня з метою отримати медичний висновок про те, чи можливо транспортувати підозрюваного до Мюнхена. А вже інша австрійська газета – «Дер Штандард» – друкує інформацію про те, що німецький Червоний Хрест підтвердив на основі архівів у Бад Арльозені, що Дем’янюк був документально визначений відразу після війни, як переміщена особа, яка звільнена з нацистського концтабору. Однак, як продовжує «Дер Штандард», прокуратура у Мюнхені має нові дані про те, що народжений в Україні Іван Дем’янюк був наглядачем у концтаборі Собібур на території Польщі і сприяв знищенню у газових камерах близько 30 тисяч євреїв.
(Прага – Київ)