Доступність посилання

ТОП новини

У Білоцерківській колонії засуджений учинив самогубство – правозахисники


Вінницька правозахисна група заявляє про самогубство засудженого, яке сталося в Білоцерківській виправній колонії №35 Державного департаменту України з питань виконання покарань.

Як стверджує координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман, засуджений, до звільнення якого залишалося менше чотирьох місяців, покінчив життя самогубством вранці у понеділок, 20 квітня.

За інформацією правозахисників, яку вони змогли отримати із неофіційних каналів і яку не мають можливості перевірити, засуджений вдався до самогубства після конфлікту із співробітниками колонії, які примушували його працювати на шкідливому гумовому виробництві.

Наразі тіло засудженого вивезли з колонії в невідомому напрямку, і правозахисники припускають, що воно може перебувати в приміщенні Білоцерківського моргу.

«Хоча самогубство засуджених, які перебувають під повним контролем і опікою держави, є надзвичайною подією, що вимагає негайного інформування суспільства, Державний департамент України з питань виконання покарань не поспішає повідомити про трагедію. Жодна інформація на сайті ДДВП відсутня», – повідомляють правозахисники.

Протягом останніх місяців Вінницька правозахисна група отримує дедалі більше негативної інформації про ситуацію в Білоцерківській виправній колонії №35, зокрема, за даними правозахисників, всупереч міжнародним зобов’язанням держави та Конституції України, адміністрація колонії не забезпечує надання антиретровірусної терапії засудженим, хворим на ВІЛ-інфекцію.

Вінницька правозахисна група звертається до Уповноваженого ВР України з прав людини з проханням направити представників Секретаріату Уповноваженого для участі разом з громадськістю в розслідуванні обставин самогубства в’язня та скарг, що надходять із Білоцерківської виправної колонії №35.

«Самогубства та самокаліцтва доведених до відчаю засуджених свідчать про повне професійне банкрутство керівництва української пенітенціарної системи, яку недарма в народі називають «державним департаментом катувань». Попри те, що відповідальність за діяльність керівництва пенітенціарної системи несе особисто Президент України, який за законом призначає і звільняє Голову державної кримінально-виконавчої служби, ми закликаємо Кабінет Міністрів України разом з опозиційним урядом негайно активізувати діяльність по створенню ефективних національних превентивних механізмів проти катувань відповідно до міжнародних зобов‘язань України», – йдеться в заяві Вінницької правозахисної групи.

Підтвердження чи заперечення заяви правозахисників про самогубство засудженого з офіційних чи будь-яких інших джерел наразі немає.
XS
SM
MD
LG