Доступність посилання

ТОП новини

У Києві можуть перейти на погодинну подачу води


Компанія «Київводоканал» допускає погодинну подачу води споживачам столиці, починаючи з 6 травня.

Як повідомив голова правління, генеральний директор компанії Ярослав Філатов, причиною цього є катастрофічна ситуація з фінансуванням необхідних робіт. При цьому він зазначив, що мережі компанії зношені, росте аварійність і рівень заборгованості.

«Катастрофічно росте заборгованість перед «Київенерго», сьогодні вона становить 573 мільйони гривень. Незрозуміло, що найближчим часом зробить керівництво цієї компанії стосовно «Київводоканалу». Найімовірніше, буде відключення наших насосних станцій, агрегатів, і знову ж таки в цій ситуації можлива навіть не погодинне, а повне припинення водопостачання міста», – заявив Філатов.

Він висловив сподівання, що завтра на сесії Київради ухвалять рішення про збільшення тарифів, яке не вирішить проблему, утім «поліпшить ситуацію».

За словами голови «Київводоканалу», вирішити питання нормального водопостачання міста можна або економічно обґрунтованим тарифом, або компенсацією містом з бюджету різниці між встановленим та економічно обґрунтованим тарифом, затвердженим інспекцією за цінами минулого року.

Гендиректор зазначив, що економічно обґрунтованим є тариф 4,7 гривні за 1 кубометр холодної води.

Минулого тижня 16 квітня міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко заявив, що результати перевірок Державної житлово-комунальної інспекції підтвердили катастрофічний стан водопровідно-каналізаційного господарства Києва, до якого призвела бездіяльність столичної влади.

Міністр відзначив необхідність втручання у ситуацію Кабінету Міністрів і правоохоронних органів.

XS
SM
MD
LG