Доступність посилання

ТОП новини

Суд скасував указ Ющенка про звiльнення Пiскуна


Окружний адміністративний суд Києва сьогодні вранцi скасував указ Президента, який визнавав таким, що втратив чиннiсть президентський указ про вiдновлення Святослава Пiскуна на посадi Генерального прокурора.

Про це повiдомив сам Пiскун.

«Так, скасували указ як незаконний. Але це було зрозумiлим, звичайно, рiшенням, тому що всiм вiдомо, що Президент мене звiльнив без згоди Верховної Ради», – сказав вiн.

На запитання про свої подальшi дiї у зв’язку з появою такого рiшення суду Пiскун сказав: «Я не знаю, ще подумаю над цим. По-перше, я народний депутат, а по-друге, є легiтимний Генеральний прокурор Олександр Медведько, який також легiтимно обiймає цю посаду. Тому визначатимемося, що i як буде».

Водночас вiн висловив думку, що цей судовий процес не останнiй i «ще буде адмiнiстративне провадження, апеляцiйне, касацiйне провадження» за iнiцiативою Секретарiату Президента.

Загалом рiшення суду не дуже порадувало Святослава Пiскуна. «Знаєте, менi набридли цi судовi тяжби. I взагалi я упевнений, що нiколи Секретарiат Президента сьогоднi не пiде на виконання законного рiшення, i тому це все ще триватиме», – зазначив вiн.

Глава держави 24 травня 2007 року визнав таким, що втратив чиннiсть свiй указ про вiдновлення Пiскуна на посадi Генпрокурора.

Пiдставою для такого рiшення Президент назвав поєднання ним мандата народного депутата з роботою у виконавчiй владi.

Пiскуна звiльняв i другий Президент України Леонiд Кучма, i Віктор Ющенко. До травневого указу останнiй раз Президент звiльнив Пiскуна 14 жовтня 2005 року. Пiсля серiї судових розглядiв його вiдновили на посадi 26 квiтня 2007 року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG