Доступність посилання

ТОП новини

Країни-споживачі газу обговорюють енергетичну безпеку


На міжнародній конференції в столиці Болгарії Софії зустрічаються на високому рівні представники країн, які хочуть зменшити газову залежність Європи від Росії, і прихильники іншого проекту, який має зміцнити майже повну монополію Москви на постачання Європи газом.

Перший проект, «Набукко», має постачати до Європи газ безпосередньо з країн Каспійського басейну, оминаючи Росію. Другий, «Південний потік», має подати до Європи російський газ і той самий каспійський газ, який би перекупила Росія, під її контролем дном Чорного моря.

У дводенній зустрічі беруть участь представники країн-постачальників газу з Прикаспійського регіону, Середньої Азії і Близького Сходу й імпортери з Європейського Союзу і Балкан.

Але на неї не прибули очікувані там чільні представники двох держав, визначальних для долі обох газових проектів, – Росії і Туреччини.

За деякими повідомленнями, прем’єр-міністр Росії Володимир Путін відмовився від участі через те, що Болгарія перед тим відмовилася твердо підтримати російський проект «Південний потік».

Інша енергетична конференція відбувалася цими ж днями в столиці Туркменистану Ашгабаті.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG