Доступність посилання

ТОП новини

У Коломиї розпочався дводенний фестиваль «Писанка»


Вже втретє перед єдиним у світі музеєм «Писанка» в Коломиї проходить фестиваль «Писанка», який цьогоріч зібрав понад 160 народних майстрів і майже 40 фольклорних колективів не лише з Прикарпаття, а й з Львівської, Тернопільської, Чернівецької областей, Кам’янець-Подільського.

Насамперед це фестиваль писанкарства, на якому можна побачити, купити і навіть самому спробувати зробити писанку, галунку, шкрябанку чи крашанку.

Майстер-класи писанкового розпису проходять у приміщенні Народного дому, бо виготовлення писанки потребує тепла і не терпить протягів.

Тут працюють не лише майстри, а й учасники дитячих і учнівських студій писанкарства (їх більше сотні) – в межах фестивалю проходить дитяче свято писанки Галичини, 16-те за рахунком. Воно стало початком схожих конкурсів у Тернополі, Житомирі, Хмельницькому.

Цього року вперше відбудеться конкурс на кращу писанку – переможців назвуть завтра.

А митці, краєзнавці, науковці розмірковуватимуть про відродження і вдосконалення традиційного народного мистецтва декоративного розпису.

За словами начальника обласного управління культури Володимира Федорака, фестивальна мета ширша – популяризація і підтримка народного декоративно-ужиткового мистецтва. То ж на площі перед музеєм ці два дні діятиме виставка виробів народних майстрів: вишивка і ткацтво, гончарство і лозоплетіння, килимарство і різьбярство, вироби зі шкіри, бісеру, сиру.

Фестиваль «Писанка», що традиційно приурочений до завершення Великодніх свят, з регіонального стає всеукраїнським.
XS
SM
MD
LG