Доступність посилання

ТОП новини

МОЗ створив штаб для боротьби зі свинячим грипом


Міністерство охорони здоров’я України вжило всіх необхідних заходів для запобігання ввезенню та поширенню на території країни вірусу свинячого грипу, заявив головний державний санітарний лікар країни Олександр Біловол.

За його словами, ще в неділю, 26 квітня, у складі Мінохорони здоров’я за дорученням керівництва держави створений оперативний штаб, який очолив сам Біловол. До складу штабу також увійшли керівники регіональних підрозділів Міноборони здоров’я та санітарно-епідеміологічної служби.

Зі свого боку, перший заступник головного санітарного лікаря Людмила Мухарська заявила, що на сьогодні жодного повідомлення щодо появи вірусу свинячого грипу в Україні зафіксовано не було. За її словами, у всіх міжнародних аеропортах країни посилені заходи спостереження за пасажирами, що прибувають в Україну, і проведено інструктаж з усіма екіпажами літаків.

Представник МОЗ також повідомила, що шлях передачі вірусу від людини до людини аналогічний звичайному «людському» вірусу грипу, аналогічні також їхні симптоми. А вакцина проти свинячого грипу, як заявила Мухарська, може з’явитися не раніше, нiж за пiвроку.

За останнім даними МОЗ, у Мексиці зафіксували понад 1,5 тисячі випадків захворювання, 103 з яких привели до смерті людей

Вірус свинячого грипу зафіксували у Мексиці, США, Канаді, Новій Зеландії, Іспанії.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG