Доступність посилання

ТОП новини

Козирі Тимошенко перед Путіним. Інфляція в Україні? (Огляд преси)


Київ – Оправившись від первинного шоку, викликаного європейськими ініціативами модернізувати газотранспортну систему України, господарі Кремля вирішили взяти реванш, стверджує тижневик «Ділова столиця». Видання інформує, що днями Москва запропонувала свій варіант енергетичної хартії, яка, на її думку, дозволить попереджати і оперативно вирішувати конфліктні ситуації, що виникають при транзиті енергоресурсів. Проте ЄС уже давно має власний план підвищення енергобезпеки, головна мета якого, як пише газета, зіскочити, нарешті, з російської енергетичної голки. Заголовок статті «Європа зістрибне з труби».

Напередодні газових переговорів у Москві 29 квітня у Прем’єра Юлії Тимошенко більше козирів, аніж у її російського колеги Володимира Путіна. Позиції російського гіганта, як стверджує газета «Нова», нині слабкі, як ніколи. Адже упродовж останнього тижня російському газовому монополісту були нанесені три потужні удари, які серйозно послабили його перспективи. Серед останніх – рішення Туркменистану підтримати газопровід Nabucco, який іде в обхід Росії. Про інші можливі подальші втрати Москви і здобутки Києва розповідається у публікації «Крах експансії «Газпрому».

Газета «Голос України» закликає урядовців бути щирими і визнати, що від успіху в переговорному процесі з МВФ залежить, чи обійдеться країна без друкарського верстата, зарядженого на інфляцію. Адже за стрімкого падіння доходів і збереження причин бюджетного дисбалансу доведеться закривати «дірки» примітивним друком грошей. І це тоді, коли можна знайти резерви для заощаджень. Скажімо, в Україні близько 13 мільйонів пільговиків за соціальною ознакою і близько 3,2 мільйона пільговиків - за професійною. І якщо не вжити адекватних заходів, то й другий транш стабілізаційного кредиту від МВФ спіткає доля першого, а саме: країна перетравить його, навіть не помітивши. Про це наголошується в матеріалі «Крізь призму капіталізму».

11 травня в Страсбурзі Група країн проти корупції Ради Європи розгляне звіт України про ситуацію боротьби із економічними злочинами. Однак, як стало відомо журналістам газети «Діло», звіт української сторони ще не готовий. І, ймовірно, оцінка європейцями рівня боротьби з корупцією буде не вельми схвальною. Докладніше про причини йдеться в статті «Україну вичитуватимуть за корупцію».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG