Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура: Українці переплачують за ліки мільярд доларів


Населення щорічно переплачує 1 мільярд доларів через необґрунтовано завищені ціни на ліки, повідомила заступник Генпрокурора Тетяна Корн якова після завершення розширеного засідання колегії Генпрокуратури.

За її словами, відомство уважніше стежитиме за роботою Державної інспекції з контролю за цінами, яка має припиняти необґрунтоване підвищення вартості ліків.

«Будемо жорстко контролювати Держінспекцію з цін, і будемо вимагати, щоб вони робили перевірки і притягали до відповідальності всіх тих, хто порушує цінову політику в Україні», – сказала представник Генпрокуратури.

Крім того, Корнякова зауважила, що за підсумками сьогоднішнього засідання колегії Генпрокуратура направить до Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів подання з вимогами усунути порушення у контролі за ввезенням ліків до України.

Генпрокуратура також очікує від Антимонопольного комітету завершення перевірки 15 оптових фірм, які займаються ввезенням в Україну ліків. Заступник Генпрокурора зауважила, що 90% імпортних ліків не оподатковуються, а на більшість ввезених партій немає сертифікатів походження.

Вiдповiдаючи на запитання, наскiльки нинi завищенi цiни на лiки в Українi, Корнякова зазначила, що цей відсоток залежить вiд регiонiв i лiкiв, та коливається вiд 30 до 50%.
XS
SM
MD
LG