Доступність посилання

ТОП новини

Немиря: В МВФ не бачать проблем із наданням Україні другого траншу


Як заявив віце-прем’єр-міністр у середу ввечері, перебуваючи в Москві, голова Місії Міжнародного валютного фонду в Україні Джейла Пазарбашиоглу в розмові з ним підтвердила: на сьогодні немає жодних підстав сумніватися, що МВФ продовжить надавати Україні фінансування.

За словами Григорія Немирі, представниця Фонду також підтвердила, що надання Україні чергового траншу кредиту за програмою stand by Рада директорів МВФ розгляне на засіданні 13 травня.

Відтак віце-прем’єр назвав недостовірною поширену в середу інформацію, ніби кредитування України може бути припинене.

Міжнародний валютний фонд іще в листопаді 2008 року схвалив надання Україні стабілізаційного кредиту майже на 16,5 мільярдів доларів. Перший транш цього кредиту на 4,5 мільярди доларів надійшов того ж місяця. Надання наступних щоквартальних траншів МВФ обумовив виконанням певних економічних вимог для оздоровлення економіки.

Другий транш мав надійти 15 лютого. Але Місія МВФ, яка працювала в Україні наприкінці січня – на початку лютого, не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань.

Відтак у квітні Місія приїжджала до України знову. Після цього візиту її голова Джейла Пазарбашиоглу заявляла, що цього разу МВФ на засіданні Ради директорів у середині травня мав би надати другий транш.

За первісним планом, 15 травня Україна мала б отримувати вже третій транш кредиту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG