Доступність посилання

ТОП новини

ЄС і Японія закликають світ єднатися проти кліматичних змін


Саміт ЄС – Японія на тему цих змін відбувся в Празі. На нього до столиці Чехії, яка нині головує в Євросоюзі, прибув прем’єр-міністр Японії Таро Асо.

На зустрічі «трійки ЄС» (представників нинішнього і майбутнього головування в Євросоюзі та Єврокомісії) з японським гостем головував не прем’єр-міністр Чехії, а президент Вацлав Клаус, відомий своїм критичним ставленням і до Євросоюзу в його нинішньому вигляді, і до того, що всесвітньому потеплішанню приділяють таку увагу. Але під час зустрічі він утримався від висловлювання своїх критичних поглядів.

Японія висловила бажання об’єднати сили з Європейським Союзом у боротьбі з кліматичними змінами. Таро Асо закликав і Сполучені Штати, Китай та Росію «з відповідальністю» приєднатися до цієї ініціативи.

Напередодні чеський прем’єр Мірек Тополанек окремо зустрівся з головою японського уряду. Сторони домовились, що Японія придбає в Чехії надлишок емісій тепличних газів відповідно до Кіотського протоколу. Зі свого боку Японія надасть Чехії нові технології заощадження енергії й охорони довкілля.
XS
SM
MD
LG