Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент закликає Іран негайно звільнити ув’язнену журналістку


Як повідомив у понеділок голова Європейського парламенту Ганс-Ґерт Петтерінґ, там «глибоко занепокоєні» важким становищем Роксани Сабері і вважають, що її справа свідчить про «тяжку ситуацію з правами людини в Ірані», а відтак закликають негайно і без умов звільнити її.

Журналістку Роксану Сабері зі США, яка має і американське, і іранське громадянство, в Ірані засудили в квітні на 8 років ув’язнення, звинувативши її в шпигунстві на користь Сполучених Штатів.

Цього ж дня, в понеділок, правозахисна організація «Репортери без кордонів» повідомила, що Роксана Сабері, яка вже два тижні тримає голодівку на протест проти свого ув’язнення, в п’ятницю була шпиталізована на день.

За повідомленням організації, батько Сабері повідомив, що вона відмовилася також пити воду, коли влада заявила, що ніякої голодівки, мовляв, немає, і її взяли до лікарні. Наступного дня, коли вона погодилася пити воду, її повернули до в’язниці.

Раніше в понеділок речник Міністерства закордонних справ Ірану, коментуючи в Тегерані критику в справі Сабері, заявив, що судова система його країни незалежна, а «будь-яке нав’язування чи втручання в юридичний процес» суперечить міжнародним нормам.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG