«Сьогодні найбільше занепокоєння викликає Україна. Ця країна з 46–мільйонним населенням занадто велика і занадто важлива, щоб залишати її за межами наших уявлень про майбутнє Європи», – наголошує колишній польський глава на сторінках «Волл Стріт Джорнел». Квасневський не лише критикує західноєвропейських політиків за «нерішучість і непослідовність» щодо України, але й засуджує підходи нинішніх лідерів США та ЄС за те, що вони мимоволі стають на шлях підриву самовизначення деяких народів Східної Європи на догоду Москві.
Польський президент вважає тут, що це «не повинно бути тією ціною, яку варто заплатити за тісніші зв’язки з Росією». Квасневський не має сумніву, що Україна «потребує структурованого партнерства, у якому буде організація, а також і стійкий сигнал про те, що членство в ЄС і НАТО досяжне, якщо Україна виконає певні умови». На думку польського політика, добрим прикладом цього є ініційована Віктором Ющенком енергетична угода Києва з ЄС.
Александр Квасневський підсумовує у своїй статті у «Волл Стріт Джорнел», що «Європа не буде єдиною й вільною до того часу, поки 46 мільйонів європейців позбавлені права брати участь у цьому процесі. Пора Європі та Америці прийняти Україну у свої обійми й відродити ті сподівання, які з’явилися у 1989 році»,– закликає польський президент.
Лондонська «Таймз» інформує про ініціативу Грузії провести альтернативний цьогорічному московському «Євробаченню» пісенний конкурс у Тбілісі, після того, як керівники Європейської спілки радіомовлення не допустили грузинську пісню на цей фестиваль. Як зауважує «Таймз», Грузія не без підстав заявила, що «організатори піддалися неприйнятному тискові Росії», яка вперше приймає «Євробачення» у Москві. Відомо, що пісню Грузії зняли за сумнівні для декого слова англійською, у яких нібито почулася критика Путіна. «Таймз» нагадує, що цьогорічний конкурс у Москві взагалі дивує багатьма своїми дивними витворами на кшталт того, наприклад, що після газової війни росіян з Україною, російський відбір вирішив, що Росію представлятиме співачка з України, яка вдома не пройшла свій же відбір. «Таймз» також інформує, що до Тбілісі вже зголосилися прибути 20 груп з таких країн як Велика Британія, Франція, Німеччина і навіть Росія.
Польська преса підводить підсумки 5-річного перебування Польщі в Європейському Союзі і вважає, що поляки свого часу зробили дуже правильний вибір. Так «Ґазета Виборча» пише, що від часу входження Польщі в ЄС до країни надійшло 120 мільярдів злотих інвестицій, які створили 10 тисяч інвестиційних програм, що переродили всю польську інфраструктуру: дороги, метро, стадіони, залізниці. Газета також наголошує, що й сьогодні понад 80 відсотків поляків схвалюють вступ Польщі до ЄС. До речі, приблизно стільки ж поляків також за вступ України до Євроспільноти.
(Прага – Київ)