Доступність посилання

ТОП новини

Мінтранс не зміг зв’язатися з українцями, яких захопили пірати


Як повідомив на брифінгу в вівторок голова Державної адміністрації морського та річкового транспорту, заступник міністра транспорту та зв’язку Михайло Чубай, на зв’язок із ними супутниковим телефоном виходили кілька разів, але на викраденому піратами судні «Аріана» з українським екіпажем на виклик не відповідають.

Відтак, за його словами, членам екіпажу надіслали СМС.

Представник Міністерства транспорту і зв’язку нагадав, що одеська компанія-посередник працевлаштування моряків на іноземні судна «Укркрюїнг», яка набирала й викрадений екіпаж, відкрила в Одесі телефонну «гарячу лінію» – 8 (048) 776-22-10.

Він додав, що всю інформацію про судно міністерство отримує від цієї компанії, яка підтримує зв’язок із грецьким власником судна.

За словами Чубая, грецькій компанії вдалося вранці в вівторок вийти на зв’язок із капітаном «Аріани» Генадієм Воронцовим, який підтвердив, що судно перебуває біля берегів Сомалі і що стан усіх членів екіпажу задовільний. Він додав, що наразі немає інформації про вимоги піратів.

За інформацією Міністерства закордонних справ про цю саму розмову, капітан також повідомив, що пірати поводяться не агресивно.

За даними МЗС, екіпаж викраденого судна складається з 24 громадян України.

Раніше в вівторок речниця Президента Ірина Ванникова повідомила, що точний склад екіпажу та кількість громадян України, які є його членами, уточнюються.

Судно Ariana, власником якого числиться грецька компанія All Oceans Shipping із Афін, а оператором – зареєстрована в Лондоні, але, за повідомленнями, теж фактично грецька компанія Seven Seas Maritime, і яке йшло під прапором Мальти, захопили в ніч на 2 травня в Індійському океані й відвели до узбережжя Сомалі.

Ситуація перебуває на контролі посольств України у Греції, Великій Британії, Італії, яке відповідає й за Мальту, та Кенії, що представляє Україну і в Сомалі.
XS
SM
MD
LG