Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко подякував Ющенку за «Східне партнерство»


Віктор Ющенко та Олександр Лукашенко під час спільної прес-конференції після закінчення переговорів, Мінськ, 6 травня 2009 р.

Мінськ – У середу в білоруському Гомелі відбулися переговори президентів України та Білорусі Віктора Ющенка та Олександра Лукашенка. Сторони обговорили участь двох країн у програмі ЄС «Східне партнерство», старт якої відбудеться 7 травня на саміті Євросоюзу в Празі.

Президенти України та Білорусі підтвердили, що їхні держави мають спільний інтерес в проектах «Східного партнерства» і зокрема в енергетичній галузі та транзиті.

Віктор Ющенко за підсумками переговорів у Гомелі заявив: «У нас тут дуже схожі позиції. Наші країни дуже зацікавлені в конкретних проектах, що надаються участю в цій ініціативі, які можуть позитивним чином вплинути на економічний стан наших країн».

Нинішня зустріч президентів України та Білорусі взагалі була обумовлена тим, що Віктор Ющенко поїде 7 травня до Праги на саміт «Східного партнерства», а Олександр Лукашенко – ні.

Причина в тому, що білоруського лідера, якого ще минулого року на Заході називали «останнім диктатором Європи», особисто не хотіли б бачити лідери країн Євросоюзу. Але Білорусь до програми «Східного партнерства» все ж запросили, хоча на початку в ЄС були певні сумніви. І ось, як виявилося сьогодні, президент Ющенко допомагав європейцям ці сумніви подолати.

Ющенко – посередник між Мінськом і Брюсселем

Президент Білорусі Олександр Лукашенко особисто подякував українському президентові за те, що він підтримав участь Білорусі у цій програмі ЄС. Таким чином виглядає, що Віктор Ющенко був свого роду посередником між офіційним Мінськом та Брюсселем, і цілком можливо, що Олександр Лукашенко попросив його продовжити цю місію на у саміті в Празі.

Президенти визнали, що потрібні спільні заходи заради подолання негативних наслідків світової економічної кризи. Від початку року товарообіг між двома державами впав у два рази в порівнянні з минулим роком. У зв'язку з цим президенти домовилися організувати до кінця травня зустріч прем'єрів, які мали б провести предметніший діалог на цю тему.

Щоб сподобалося українському лідеру

Президент Лукашенко зробив все, щоб їхня зустріч сподобалася українському лідеру. Він провів її у старовинному палаці, в якому, за словами Лукашенка, розмістили колекції мистецтва та старовини спеціально для Президента України, який має таке хобі.

У Гомелі перед приїздом Віктора Ющенка цілий тиждень асфальтували дороги та вулиці, фарбували стіни будинків та паркани. Мешканцям вулиць, якими їхали президентські кортежі, заборонили вивішувати на балкони білизну та відчиняти вікна. А з активними діячами опозиції міліція провела розмови, щоб вони утрималися від несанкціонованих акцій.

Президент України під час переговорів назвав Білорусь дружньою країною, а президент Лукашенка назвав Гомельщину не чужою для українців землею.

(Мінськ – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG