Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: Україна успішно бореться з проявами расизму


Українська влада почала запроваджувати міжнародні акти із захисту прав мігрантів і національних меншин. Про це сьогодні заявила голова Європейської комісії проти расизму та нетерпимості Єва Сміт Асмунсен, презентуючи звіт комісії щодо боротьби з расизмом та ксенофобією в Україні.

«Українська влада і суспільство виглядають не кращими і не гіршими від інших європейських держав. Завдяки активним зусиллям владних інституцій, громадськості, міжнародних організацій, в Україні за останній рік зменшилась кількість нападів на расовому ґрунті; спецслужби України ведуть боротьбу з радикальними расистськими та антисемітськими групами», – зазначила Асмунсен.

Водночас, європейські експерти відзначають негативне ставлення більшості суспільства до ромів – не лише в Україні, а і у більшості держав Центрально-Східної Європи. Також збільшилась кількість неонацистських і расистських груп та нападів на етнічному ґрунті, зокрема, в Росії, Греції, Фінляндії, Польщі, Франції.

Комісія проти расизму та нетерпимості – незалежна правозахисна структура Ради Європи, яка займається моніторингом проблем пов’язаних з расизмом і ксенофобією та готує відповідні доповіді та рекомендації для РЄ та держав-членів.

XS
SM
MD
LG