Доступність посилання

ТОП новини

Затвердили програму Євросоюзу «Східне партнерство»


Ініціативу Європейського Союзу започаткувати «Східне партнерство» з шістьма пострадянськими державами, включно з Україною офіційно затвердили у четвер на саміті в Празі.

Верховний представник Європейського Союзу зі спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єр Солана заявив, що в проектах у рамках «Східного партнерства» братимуть участь не лише країни Євросоюзу і держави, залучені в цій ініціативі, але й інші, зокрема Туреччина і Росія.

«Туреччина співпрацюватиме, Росія буде залучена в деяких проектах», – заявив Солана на прес-конференції в четвер у Празі за підсумками саміту «Східного партнерства».

Він наголосив, що співпраця країн у рамках цієї ініціативи допоможе вирішувати проблеми безпеки.

Він також зазначив, що тема заморожених конфліктів на саміті «Східного партнерства» не обговорювалася, Проте, за словами Хав’єра Солани, той факт, що країни, які мають такі проблеми (Вірменія, Азербайджан), беруть участь у цьому проекті, полегшить вирішення проблем заморожених конфліктів.

«Той факт, що дві країни, у яких є проблеми, сидять із нами за одним столом, дає потенційні надії, що це питання (Нагірного Карабаху – ред.) вирішиться простіше», – зазначив один із керівників ЄС.

У свою чергу Мірек Тополанек, прем’єр-міністр Чехії, що головує в ЄС, відповідаючи на запитання, чи замінить «Східне партнерство» Організацію за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, оскільки всі країни-члени цієї організації беруть участь у цьому проекті, зазначив, що не вважає, що так може статися. «Не думаю, тут немає жодного зв’язку», – зазначив він.

У програмі «Східного партнерства» беруть участь Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова й Україна.
XS
SM
MD
LG