Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко є важливим українським лідером, і ми розраховуємо на її динамізм – Саріюш-Вольський


Жаль з приводу відсутності Юлії Тимошенко на саміті в Празі в розмові з Радіо Свобода висловив голова закордонного комітету Європарламенту Яцек Саріюш-Вольський.

«Вона є важливим українським лідером, і ми розраховуємо на її динамізм», – сказав він.

Водночас він зауважив, що минулого тижня і Юлія Тимошенко, і Віктор Ющенко пропустили з’їзд Європейської народної партії в Польщі. Польський політик з цього приводу заявив, що «Україна проводить політику порожнього стільця, яка насправді не є політикою».

Ще у четвер вранці в програмі празького форуму була заявлена прем’єр України Юлія Тимошенко. Але вона залишилася в Україні через трагедію в Дніпропетровську, де внаслідок пожежі загинули 9 осіб.

Напередодні в Празі була започаткована програма « Східного партнерства» з шістьма пострадянськими державами, включно з Україною. Учасники саміту домовилися про економічну інтеграцію і підтримку демократичних цінностей. Тим часом Росія закликала ЄС не створювати нових розподільчих ліній у Європі, але ініціатори проекту наголошують, що їхня співпраця не спрямована проти Москви.

Українську делегацію очолював Президент Віктор Ющенко. Він задоволений новою регіональною ініціативою, яка, на його думку, наближує Україну до Євросоюзу. Ющенко бачить нову програму як шлях до політичної асоціації та економічної інтеграції в рамках ЄС. «Це дорожня карта для наших відносин. Це дуже добре, що Європейська комісія побачила необхідність окремої теми спілкування з країнами Східної Європи » , – заявив Президент України. Віктор Ющенко також окремо говорив з представниками Єврокомісії про спільний проект з розвитку Криму. Подробиць про цю ініціативу наразі немає.
XS
SM
MD
LG