Доступність посилання

ТОП новини

Пірати вимагають викуп за судно з українцями


Представник грецького власника судна Ariana, захопленого сомалійськими піратами з українським екіпажем на борту, повідомив, що пірати звернулися до компанії з вимогою викупу.

Представник компанії, однак, відмовився назвати суму, яку вимагають пірати.

Грецька компанія повідомила, що українські моряки в безпеці і з ними добре поводяться і, що з піратами ведуться прямі переговори.

Наразі сомалійські пірати утримують 34 українських моряки на трьох захоплених суднах.

Вчора біля берегів Сомалі пірати захопили вантажне судно Marathon, команда якого складається з 8 громадян України. Цього ж місяця неподалік від Сейшельських островів в Індійському океані пірати захопили судно Ariana, що плило під прапором Мальти, екіпаж якого складається з 24 українців.

Президент України Віктор Ющенко у зв’язку з частими випадками піратських захоплень звернувся до міжнародних організацій щодо посилення безпеки судноплавства. Своє звернення глава держави направив до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу та НАТО, повідомляє прес-служба Президента.

«Україна, підтверджуючи свої міжнародні зобов’язання в рамках протидії незаконним актам, які загрожують морській навігації, закликає всі суб’єкти міжнародних відносин істотно активізувати зусилля й реальні спільні дії для боротьби з піратством на морі», – йдеться у зверненні.

Віктор Ющенко висловився за створення міжнародною громадськістю коридорів безпеки для захисту від піратів.

Крім того, заявляє Президент, Україна готова взяти активну участь у військово-морській операції Європейського Союзу з боротьби з піратами «Аталанта».
XS
SM
MD
LG