Доступність посилання

ТОП новини

Медведєв обіцяє «гідну відсіч» «агресії проти громадян Росії»


Упевненість у цьому президент Росії висловив у суботу під час параду з нагоди Дня Перемоги на Красній площі в Москві.

Дмитро Медведєв застеріг, що перемога, як він сказав, над фашизмом – це велика наука всім народам, актуальна й нині, коли «знову знаходяться ті, хто йде на воєнні авантюри».

У самому військовому параді взяла участь рекордна за післярадянський час кількість військовослужбовців і техніки. Красною площею пройшли майже 9 тисяч військових, нею проїхало понад 100 одиниць військової техніки, а на висоті кількохсот метрів пролетіли майже 70 літаків і вертольотів.

У Росії, як і в Україні та інших післярадянських державах, крім країн Балтії, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні святкують 9 травня, а не 8 травня, як у всьому світі.

«Захист громадян Росії» став формальним приводом для вторгнення російських військ до Грузії в серпні минулого року, внаслідок якої Росія окупувала два сепаратистські грузинські регіони, Південну Осетію й Абхазію. При цьому Москва звинуватила Грузію в «агресії» проти її південноосетинського регіону, де були розташовані російські війська як миротворчі і де значній кількості мешканців Росія надала перед тим своє громадянство.

Після цього в Україні стали висловлювати побоювання, що надання російського громадянства мешканцям українського Криму може мати на меті підготовку ґрунту для подібного вторгнення й до України.
XS
SM
MD
LG