Доступність посилання

ТОП новини

Національна радіокомпанія хоче закрити Всесвітню службу


Генеральний директор Національної радіокомпанії України Тарас Аврахов повідомив колективу Всесвітньої служби «Радіо Україна» про намір ліквідувати міжнародне радіомовлення українською мовою, а згодом і англійською, німецькою та румунською мовами.

Генеральний директор НРКУ послався на рішення Колегії Держкомтелерадіо щодо «оптимізації мереж каналів мовлення» НРКУ. За його словами, замість програм, спеціально підготованих для українців світової діаспори, звучатимуть програми внутрішнього мовлення Українського радіо.

Як повідомляло раніше інтернет- видання «Телекритика», ще з початку цього року занепокоєні слухачі зверталися до редакції з питаннями, чому «фактично зникло ефірне мовлення Всесвітньої служби «Радіо Україна». Фактично продовжувала мовити в ефірі лише румунська редакція – 1,5 години на добу. А програми українського мовлення та іншими мовами знайти можна було лише на супутнику та в інтернеті.

За останні роки потужність передавачів, які передавали сигнал за кордон, зменшилася з 1000 кВт до 100 кВт, і повноцінне мовлення українською, англійською, німецькою та румунською мовами на Європу, Північну Америку, Росію та Австралію стало епізодичним.

Всесвітня служба радіомовлення України працює уже понад 60 років. Як зазначає сайт НРКУ , завдання цієї служби – «знайомити зарубіжного слухача з усім розмаїттям політичного, соціально-економічного та культурного життя України».

Для порівняння, іномовлення Російської Федерації – «Голос России» – мовить на 160 країн 40 мовами, і весь час розширює охоплення країн-учасниць СНД.
XS
SM
MD
LG