Доступність посилання

ТОП новини

Удари в Лівії відповідають вказівкам ООН – Британія


Прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Камерон заявив у неділю, що операція міжнародної коаліції в Лівії відповідає настановам Організації Об’єднаних Націй. На цьому він наголосив після суботнього повітряного удару по території комплексу резиденції лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі.

Британський прем’єр не став коментувати повідомлення, що в тому ударі загинули син і три онуки Каддафі, і наголосив, що вони не підтверджені.

Міністерство закордонних справ Великої Британії теж поставило під сумнів це повідомлення, звернувши увагу, що підтверджень цим словам немає.

У США речник Білого дому підтвердив раніше, що в Вашингтоні знайомі з твердженнями про загибель родичів Каддафі і стежать за ситуацією.

У союзі НАТО, який здійснює командування міжнародною операцією, підтвердили, що в місцевості, де розташована резиденція Каддафі у Тріполі, були дійсно завдані удари. Як сказав командувач операції генерал-лейтенант Шарль Бушар, це відповідає стратегії знищувати командні центри військ, які загрожують цивільним.

Військові країн-учасниць міжнародної коаліції раніше вже заявляли, що закритий комплекс будівель у Тріполі, де розташована резиденція Каддафі, а також військові командні центри і пункти зв’язку, є законною ціллю ударів, але мети фізично знищити самого Каддафі немає.

У Лівії раніше речник уряду заявив журналістам, що останній удар по резиденції Каддафі сам лівійський керівник і його дружина пережили без поранень, але загинув молодший син Каддафі і три малі онуки лідера Лівії. За його словами, цей удар дає знати, що «те, що відбувається в Лівії, не має нічого спільного з захистом цивільних людей».

Коаліція була створена для втілення резолюції Ради безпеки ООН щодо захисту цивільного населення в Лівії.

Раніше вже лунали заяви про загибель одного з синів Каддафі, які виявилися неправдивими.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG