Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль зупинив виплату грошей палестинцям


Ізраїль оголосив у неділю, що затримує заплановану на наступний тиждень виплату Палестинській національній адміністрації суми у 89 мільйонів доларів після домовленості про примирення між палестинськими рухами «Фатх» і «Хамас».

Як сказав міністр фінансів Ізраїлю, кошти не будуть виплачені, доки не буде ясності і певності, що вони не потраплять до рук «Хамасу».

Ідеться про частину податків і мит, що їх збирає Ізраїль на користь палестинської влади за мирними домовленостями 1990-х років.

Ізраїль у минулому вже кілька разів затримував виплату таких коштів, заявляючи про занепокоєння, щоб вони не пішли на фінансування нападів проти Ізраїлю.

Палестинський рух «Фатх», що є основою Палестинської національної адміністрації на Західному березі Йордану, і радикальний антиізраїльський рух «Хамас», який збройною силою захопив владу в іншій частині палестинських територій, у Смузі Гази, оголосили днями, що досягли домовленості про подолання розколу між ними. Її подробиці ще не відомі, а підписати її мають у середу на церемонії в столиці Єгипту Каїрі.

Рух «Хамас» відомий, зокрема, войовничою позицією стосовно ізраїльської держави, самого права на існування якої він не визнає, і своїми обстрілами території Ізраїлю за допомогою саморобних ракет та іншими нападами на ізраїльтян. Цей рух у багатьох країнах визнаний за терористичну організацію.
XS
SM
MD
LG