Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина чекає на Дем’янюка в вівторок


Як заявив сьогодні речник Міністерства юстиції Німеччини Ульріх Штаудіґль, на підставі наявної в міністерстві інформації там очікують, що протягом завтрашнього дня Джон (Іван) Дем’янюк прибуде до Німеччини, депортований зі США.

За словами речника, після прибуття до Німеччини Дем’янюк постане перед суддею і офіційно вислухає звинувачення, а також, відповідно до процедури, отримає можливість зробити перед судом заяву.

Влада Німеччини раніше заявляла, що вже підготувала для 89-річного вихідця з України, якого звинувачують у нацистських злочинах, місце в лікарняному відділенні однієї з в’язниць у Мюнхені, де йому забезпечать належний догляд.

У п’ятницю працівники Імміграційної і митної служби США вручили родичам Дем’янюка в його домі під Клівлендом у штаті Огайо листа з приписом Дем’янюкові самому з’явитися на депортацію до відділення цієї Служби в Клівленді. Але терміну явки в листі не вказали.

Перед цим Верховний суд США без жодних коментарів відмовився брати до розгляду подання Дем’янюка, в якому той просив тимчасово зупинити його депортацію, поки адвокати зможуть спробувати довести її неприпустимість.

Таким чином, після низки розглядів у різноманітних судах і апеляційних органах нижчих інстанцій, які Дем’янюк урешті програв, він вичерпав усі можливості для оскаржень у США.

Німеччина домагається видачі Дем’янюка, звинувачуючи його в причетності до знищення 29 тисяч євреїв у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої Польщі. Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив у цьому таборі охоронцем протягом часу, за який там знищили саме 29 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Раніше Дем’янюка у США вдруге позбавили громадянства і постановили депортувати його до країни, яка погодиться його прийняти, теж стверджуючи, що він приховав свою службу охоронцем у нацистських концтаборах.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» у нацистському таборі смерті Треблінка, але по тому вирок скасували і звільнили його, і Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG