Доступність посилання

ТОП новини

СБУ запобігла створенню в Україні осередку «Хізб ут-Тахрір»


Служба безпеки України запобігла спробі створення в Україні філії міжнародної релігійно-політичної організації з радикальною ісламською ідеологією «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомила речниця СБУ Марина Остапенко.

«СБУ виявила й не допустила спробу іноземців створити вперше на нашій території осередок забороненої в 29 країнах світу міжнародної терористичної організації «Хізб ут-Тахрір», – сказала Остапенко.

За її словами, відомство отримало документальні матеріали про те, що іноземці намагалися створити терористичну структуру з чітким розподілом функцій серед членів.

До складу угруповання входили 9 осіб, які в різний час пройшли спецпідготовку в таборах на території країн Близького Сходу. Для організації філії залучалися громадяни України, які прийняли іслам, зазначила Остапенко.

Як заявила речниця СБУ, діяльність цієї організації в Україні мала була бути спрямована на вербування й підготовку потенційних терористів.

Служба безпеки вже винесла офіційне застереження керівникові угруповання, а іншим іноземцям заборонений в’їзд в Україну.

Разом із тим, інформацію про цих іноземців та їхні плани СБУ направила в Раду безпеки ООН для внесення їх до переліку осіб, причетних до терористичної діяльності.

Угруповання «Хізб ут-Тахрір» створили понад півсотні років тому в Єрусалимі. Його мета – створити всесвітній халіфат і повернутись до ісламських цінностей.

Організацію оголосили «терористичною» у Росії і деяких країнах Центральної Азії, тоді як США і більшість європейських держав її такою не вважають.

«Хізб ут-Тахрір» заявляє, що бореться за свої цілі виключно ненасильницькими засобами.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG