Доступність посилання

ТОП новини

Політичні наслідки інциденту в німецькому аеропорту


Олександр Попов, Катерина Лук'янова

Гості Свободи: народні депутати Олександр Попов (ПР) та Катерина Лук'янова (НУНС)

(Скорочена версія. Повну версію «Вечірньої Свободи» слухайте в аудіозапису)

Інна Кузнецова: Інцидент, який стався минулого тижня в німецькому аеропорту і завдав шкоди репутації державі й уряду, сьогодні отримав своє продовження у стінах ВР.

ВР не може вирішити, чи відправляти міністра внутрішніх справ у відставку, про яку він, власне, просить чи ні?

Уже сьогодні з’явилася заява Голови ВРУ Володимира Литвина, в якій він заявив, що нібито справжня причина – це зовсім не відставка Луценка, а розпуск ВР.

Олександр Попов: На мою думку, це видумана така підстава, тому що як можна було спрогнозувати, що пан Луценко вів себе так за кордоном, і що це потім сприяло б тому, що буде розпущений парламент.

Я думаю, що це просто абсурд.


Катерина Лук’янова: Я думаю, що Литвин абсолютно правий.

- Пане Олександре, що буде завтра у ВР?
Олександр Попов: Ті вимоги, які сьогодні звучали у ВР від нашої фракції, вони будуть і завтра актуальні.

Олександр Попов: Я думаю, що ті вимоги, які сьогодні звучали у ВР від нашої фракції, вони будуть і завтра актуальні. Тому ми очікуємо все-таки, що це питання буде в такому ракурсі, як його й поставлено у ВР, прийняте. І тоді ми будемо працювати.

- Я думаю, що не тільки я, а й пані Катерина не може зрозуміти, в чому ж все-таки вимоги вашої фракції?

Ви хочете, щоб Луценка зняли. Він подав про це заяву. Але разом з тим ви не даєте можливості цю заяву розглянути. Так?


Катерина Лук’янова:
Так.

Олександр Попов: Це абсолютно не вірно. По-перше…

- Як невірно, якщо трибуна заблокована?

Олександр Попов: На сьогодні немає жодної людини в Україні, яка не хотіла б дізнатися про те, що сталося дійсно з паном Луценком. Це по-перше.

Олександр Попов
По-друге, ми дійсно вважаємо, що це питання актуальне ще й тому, що це вже з боку нашого міністра внутрішніх справ є рецидивом. Пригадайте ситуацію з міським головою Києва Черновецьким. І тоді воно завершилося нічим.

Тому в цьому випадку ми вважаємо, що все-таки потрібно поставити питання руба, тому що для кого-для кого, а для міністра внутрішніх справ, який керує в тому числі офіцерами МВС, слова «Честь маю» мають бути дійсно гаслом, а не так, як сьогодні все навпаки.

- Пані Катерина - заступник голови «Народної самооборони», тобто заступник пана Луценка по партії.

Катерина Лук’янова: Ну, він не голова. А так, як він якраз на посаді, але фактично.

Я хотіла б запитати. Ви щойно казали, що пан Луценко керує офіцерами, але сьогодні на трибуні парламенту Партія регіонів, ви вибачте, повішала «фуражку» офіцерську, міліцейську. Я знаю, що у вашій фракції також є міліція колишня, колишні генерали, ну, генерал не буває колишнім, то чи це не паплюжить і їх честь також? Чи не паплюжите ви своїми діями, тобто якраз блокуванням парламенту, всю міліцію також? Це раз.

І по-друге, інцидент з Черновецьким і інцидент, який був у Німеччині, то це різні речі. Вибачте, Луценко-міністр - це друге, а перше - це він людина і батько. І ви знаєте добре, що в сім’ї Луценка, в родині Луценка є проблема. Це знають усі.

І ви знаєте добре, що якраз ця ситуація зіграла на користь його як людини і як батька, який захищає свою дитину. Ми маємо пишатися тим, що дійсно є людина, яка свою дитину захищає.

Якщо він зіграв тільки як міністр, як сьогодні звучало: він мав узяти свої нерви в кишеньку і подивитися, як нападають на дитину…. Три проміле – це, вибачте, 460 грамів горілки. Дитині 19 років. Вона перенесла операції, вона сидить на серйозних хімічних препаратах…

- Добре, пані Катерино. Тут є інша проблема. Якщо так сталося, якщо стався інцидент, ну, можна розбиратися вже зараз.

Сьогодні пан Луценко говорив, що він пив лише пиво, пива цього було небагато. Одне зі ЗМІ надрукувало чеки і так далі. Але чому… Якщо це вже сталося тиждень тому, тиждень гуляє інформація.

Власне, у дитини, окрім батька, є ще й мама, яка могла б сказати, що ось вам довідки про те, що дитина хвора, вона не могла цього вживати, це бруд. Чому про це мовчали тиждень?


Катерина Лук’янова:
Можна я Вам поставлю запитання? У Вас є діти?

- Ні, немає.

Катерина Лук’янова: Ну, вибачте, я не хотіла образити.

Але в мене двоє дітей. І я не хотіла б сама бути в цій ситуації зовсім. Я не хотіла б, щоб у будь-якій родині (у нас немає ворогів), в Україні таке горе було, тому що матері вийти теж на ефір… Ми бачили прецеденти в ефірі різні (я не буду називати прізвища), коли виходили жінки, і, вибачте, те, що вони говорили, не зовсім було коректно з обох сторін.

Катерина Лук'янова
Я хотіла б сказати, що це політична справа. І вийти матері… А хтось знає, що в неї всередині? А хтось знає, як вона це переживає? А хтось знає взагалі, як вона живе з цим сьогодні?

Те, що тиждень гуляє інформація, то я розумію, але без прильоту міністра сюди, без прильоту людини сюди просто роздавати якісь коментарі, як робила Партія регіонів: давайте відправимо його у відставку!

Будь ласка, сьогодні є в парламенті заява пана Луценка про те, щоб ми мали розглянути його заяву, якраз хотіли, щоб він повів себе як європейський міністр. Він зробив як європейський міністр. Він подав цю заяву. Партія регіонів продовжує блокувати трибуну. Продовжує блокувати, тому що нецікава просто так його заява, цікаво зняти Луценка.
Катерина Лук’янова: Партія регіонів продовжує блокувати трибуну, тому що нецікава просто так його заява, цікаво зняти Луценка, щоб виборів президента в цьому році не було. 300 тисяч осіб, які сьогодні налічує МВС, - це 300 тисяч осіб зі зброєю, які можуть забезпечити будь-яке рішення того командира, який прийде.

Я вам скажу більше: зняти для того, щоб виборів президента в цьому році не було. Тому що 300 тисяч осіб, які сьогодні налічує МВС, - це 300 тисяч осіб зі зброєю, які можуть забезпечити будь-яке рішення того командира, який прийде.

Луценко цього не допустить. Значить, треба поставити того, хто допустить.

- Добре. Чому ж мовчить Тимошенко?

Катерина Лук’янова: Це треба запитати в Тимошенко. Я, вибачте, з нею не спілкуюся.

- Але ж це коаліція, це соратники. Чекав пан Турчинов появи пана Луценка.

Катерина Лук’янова: Можна я відповім з іншої сторони? Можливо, тому, що дуже багато говорить Ющенко.

У нас якось так стається, чим більше говорить Ющенко, ну якщо вона ще піде з ним у перепалку, це на мій погляд, персональний, особистий, якщо вона з ним і з цього приводу почне сваритися, то це знову бардак у державі.

У нас Ющенко сьогодні проголосив про те, що ганьба для держави. А 700 мільйонів у період кризи на пам’ятник, коли є голодні, голі й босі – це не ганьба?

- Ми зараз підміняємо поняття.

Катерина Лук’янова: Ми не підміняємо.

Гаразд. А п’яний Президент, який сідає за кермо, то це не ганьба?

- Це інше питання…

Добре, ми погоджуємося з тим, що… Але чому тоді міністр, який бачив, що Президент п’яний, не звернув на це увагу?


Катерина Лук’янова: Ну, звернути можна. Він також недоторканий, як і народні депутати. Це раз…

- Ви знаєте, я бачила по телевізору сюжет одного з телеканалів, який знімав у міліції. Це, мабуть, не мало б стосуватися нашого ефіру, але знімали про того ж таки мера Черновецького, який порушував правила дорожнього руху, дуже здорово порушував. Потім у міліції кореспонденти телеканалу не могли знайти, чому не втрутилася в цю справу міліція, чому не втрутився….

Катерина Лук’янова: Тут я з Вами згодна.

- Я Вам скажу інше. Минулого тижня, наприкінці минулого тижня, коли ця історія вже мала розголос стосовно роботи міліції, один з моїх колег пішов брати новий закордонний паспорт натомість того, який закінчився. Йому видали довідку про те, що він був судимий, хоча він судимий не був.

У результаті довідка була видана не на його прізвище, а на прізвище людини, яка має все те ж саме, але перед ним ніхто й не вибачився. Це теж робота міліції.

Через це не потрібно говорити…


Катерина Лук’янова: Так, це правда. Я згодна.

- …якщо сталося так… Ну, чому досі немає даних з міністерства, я не знаю, з Німеччини немає даних?

Катерина Лук’янова: Це питання якраз до Прем’єр-міністра, яка мала б якраз втрутитися не в суперечку, а направити запит до Німеччини і отримати відповідь.

Стосовно того, що Ви говорите про міліцію, то я згодна з дуже багатьма тезами. Тим більше, що вона у нас, як і всі наші галузі, не дуже розвинена і не така, яку ми хотіли б бачити.

Але я хочу нагадати, що у нас за кожного міліціонера відповідає особисто міністр Луценко. А коли в школі носять хабар учителю, коли в лікарні носять хабар лікарю, то ніхто навіть не згадує прізвище міністра чи охорони здоров’я чи освіти…

(Скорочена версія. Повну версію «Вечірньої Свободи» слухайте в аудіозапису)
XS
SM
MD
LG