Доступність посилання

ТОП новини

Литвин: Рада має призначити вибори Президента на 17 січня


Голова Верховної Ради Володимир Литвин переконаний, що парламент має визначити датою наступних виборів Президента України 17 січня 2010 року.

«Якщо вона цього не зробить, то тоді я взагалі вважаю, що такий інститут він не має права на існування», – зазначив спікер.

За його словами, ця позиція для всіх «є очевидна». Литвин переконаний, що парламент має ухвалити «конституційне рішення, подобається воно комусь чи ні».

«На превеликий жаль, Верховна Рада стала заручником людей, які у парламент не ходять, а фракції обслуговують їхні інтереси», – зазначив спікер.

На запитання, чи можливий варіант, коли парламент призначить дату виборів Президента на тиждень пізніше, ніж 25 жовтня, Литвин відповів: «Навіщо ще одне рішення Конституційного Суду». «Я вважаю, що Верховна Рада, обпікшись на політичному рішенні, врешті-решт, зобов’язана прийняти конституційне рішення», – додав голова парламенту.

Тим часом, у Партiї регiонiв визнають, що рiшення Верховної Ради про призначення виборiв Президента на 25 жовтня було «емоцiйним i політичним».

Як зазначив перший заступник лiдера фракцiї Партiї регiонiв Олександр Єфремов, «це вiдображає настрої в парламентi, якi свiдчать про те, що чим ранiше вiдбудуться вибори, тим краще буде в державi».

Верховна Рада своєю постановою від 1 квітня призначила чергові вибори Президента на 25 жовтня 2009 року. Віктор Ющенко оскаржив це рішення в Конституційному Суді.

А КСУ, за даними ЗМІ, вчора назвав призначення виборів глави держави на 25 жовтня неконституційним. Офіційно суд має оприлюднити своє рішення сьогодні.


XS
SM
MD
LG