Доступність посилання

ТОП новини

БЮТ і НУНС: парламент має розслідувати інцидент із Луценком


Фракція БЮТ виступає за створення слідчої комісії парламенту із розслідування інциденту з делегацією Міністерства внутрішніх справ на чолі з міністром Юрієм Луценком в аеропорту Франкфурта-на-Майні.

«Ми були за те, щоб створити тимчасову слідчу комісію. Луценко на це погодився, він те ж саме запропонував: щоб створити тимчасову спеціальну комісію щодо цього інциденту», – заявив у середу бютівець Сергій Міщенко.

За його словами, на зустрічі фракції з Луценком він запропонував міністру на час діяльності комісії піти у відпустку. Міщенко припустив, що Луценко погодиться на такий крок.

Водночас «Наша Україна – Народна самооборона» заявляє, що також не підтримає відставку міністра внутрішніх справ до висновків спеціальної парламентської комісії, створення якої фракція має намір ініціювати.

За словами представника НУНС Катерини Лук’янової, «фракція ухвалила рішення підтримати ідею створення комісії».

Зі свого боку Голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує визначити процедуру підтримки заяви Юрія Луценка про звільнення з посади міністра внутрішніх справ шляхом таємного голосування «з огляду на можливість тиску на депутатський корпус».

Коментуючи результати роботи погоджувальної ради в середу, спікер повідомив, що фракціям було запропоновано доручити тимчасовій слідчій комісії вивчити пакет матеріалів щодо інциденту з делегацією Міністерства внутрішніх справ у Німеччині, наданий Міністерством закордонних справ, упродовж 14 і 15 травня, щоб провести голосування щодо відставки Луценка 15 травня.

За словами спікера, жодна з його пропозицій не знайшла достатньої підтримки в парламентарів, що, на його думку, є підтвердженням реалізації у Верховній Раді сценарію дострокового припинення повноважень парламенту.

У вівторок Юрій Луценко подав заяву про відставку через інцидент із делегацією МВС у Німеччині 4 травня.

Від ранку 12 травня Партія регіонів блокує роботу парламенту, вимагаючи негайної відставки Луценка. Водночас представники інших фракцій хочуть спочатку вивчити офіційні документи про інцидент із делегацією МВС.

********
Тимошенко: Інформація про інцидент у Франкфурті «сумнівна»

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко називає аморальним блокування фракцією Партії регіонів трибуни Верховної Ради під приводом вимоги звільнення міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

За словами голови уряду, вона вважає сумнівною інформацію, що з’явилася в ЗМІ, навколо інциденту з делегацією МВС на чолі з Луценком в аеропорту Франкфурта-на-Майні.

Зокрема, Тимошенко ставить під сумнів дані про те, що син Луценка перебував у стані алкогольного сп’яніння. Прем’єр зазначила, що онкохворий син міністра приймає ліки, несумісні зі вживанням алкоголю.

«Я переконана, що ця дитина не могла мати відношення до алкоголю, і вже ця неправда, що була багаторазово озвучена, ставить під сумнів всю цю інформацію», – сказала вона.

Разом із тим, Тимошенко зазначила, що вважає неприпустимим запізнення Луценка на літак і спробу силою прорватися в салон, однак із розумінням ставиться до його дій як батька, який прагнув захистити свою хвору дитину.

«Те, що з цього зробили шоу на рівному місці, мені здається, що це аморально навколо дитини, причому онкологічно хворої, піднімати таку хвилю політичного піару», – заявила Прем’єр.

Тимошенко також повідомила, що отримала від Луценка заяву про звільнення. Вона додала, що для відставки міністра достатньо його заяви, поданої до парламенту. У зв’язку з цим Тимошенко назвала надуманою причину блокування Партією регіонів трибуни Верховної Ради з вимогою відставки голови МВС.

За її словами, зараз немає перешкод для розгляду в парламенті питання про відставку Луценка й прийняття його відставки у разі достатньої для цього кількості голосів депутатів. «Є просто небажання це робити. Є бажання знищити роботу Верховної Ради й продовжувати саботаж усієї роботи, яка здійснюється щодо наведення ладу в гральному бізнесі та протистояння викликам кризи», – заявила Прем’єр.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG