Доступність посилання

ТОП новини

КСУ відхилив вибори Президента 25 жовтня


Голова Конституційного Суду України Андрій Стрижак оприлюднює рішення КС, Київ, 13 травня 2009 р.

Конституційний Суд визнав неконституційною постанову Верховної Ради про призначення чергових виборів Президента на 25 жовтня. Про таке вчорашнє рішення КСУ оголосив сьогодні голова суду Андрій Стрижак.

Крім цього, суд визнав неконституційними положення частини 1 статті 17 закону «Про вибори Президента України», на які опиралася Верховна Рада, призначаючи вибори на 25 жовтня. У цих положеннях йдеться, що чергові вибори Президента відбуваються останньої неділі жовтня п’ятого року повноважень Президента.

Парламент на початку квітня призначив чергові вибори Президента на неділю, 25 жовтня. Після цього Віктор Ющенко попросив КСУ перевірити конституційність відповідної постанови Верховної Ради.

Відповідно до чинних зараз конституційних норм, чергові вибори Глави держави відбуваються в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень Президента.

Віктор Ющенко розпочав виконання обов’язків Глави держави 23 січня 2005 року.

********
КСУ: парламент може призначити вибори не на 17 січня, а на іншу дату

Президентські вибори не обов’язково відбудуться 17 січня 2010 року, виходячи з рішення Конституційного Суду. Про це заявив суддя КСУ Іван Домбровський.

За його словами, суд, ухвалюючи рішення щодо постанови парламенту про призначення виборів на 25 жовтня, не вказував законодавцю, на яку саме дату мають бути призначені вибори Президента.

Як зазначив Іван Домбровський, суд лише нагадав положення Основного закону, зокрема статті 103 та 104 Конституції.

При цьому він наголосив, що рішення про дату проведення виборів має ухвалювати парламент. «Це політико-правовий документ, і Верховна Рада може виходити з різних аргументів при прийнятті рішення, і якщо до нас не буде звернення, то навіть якщо воно суперечитиме Конституції, воно буде чинним», – заявив суддя.

Іван Домбровський також підтвердив, що зі вчорашнього дня жоден орган влади в Україні не може здійснювати підготовку до президентських виборів на основі схваленої парламентом постанови від 1 квітня.

Суддя не виключив, що після ухвалення нової постанови КСУ отримає подання і щодо неї.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG