Доступність посилання

ТОП новини

Президент Чехії прийняв твердого супротивника Лісабонського договору з Ірландії


У середу президент Чеської Республіки Вацлав Клаус прийняв у своїй резиденції одного з найактивніших супротивників Лісабонського договору Деклана Ґанлі.

Мільйонер Деклан Ґанлі є засновником сьогодні вже європейського руху «Лібертас», який має свої філії у 24 країнах Європи, включно з Чехією, й розраховує на перемогу в цьогорічних виборах до Європейського парламенту.

Після зустрічі з чеським президентом Деклан Ґанлі заявив, що вибори фактично можуть стати референдумом щодо Лісабонського договору. Він також наголосив, що Вацлав Клаус, так само як президенти Польщі Лех Качинський і Німеччини Горст Келер, – єдині в Європі виявляють одностайність. Очікуючи повторного референдуму в Ірландії, вони досі не підписали ратифікацію договору.

Минулого тижня Сенат – верхня палата парламенту Чехії – слідом за нижньою палатою схвалив Лісабонський договір, однак чеський президент Вацлав Клаус заявив, що не буде поспішати ставити свій підпис під документом, тому що договір, на його думку, «мертвий».

Нинішня зустріч Вацлава Клауса з Декланом Ґанлі вже третя. Попереднього разу вони зустрілись під час цьогорічного офіційного візиту Вацлава Клауса до Ірландії.

На думку коментатора газети The Irish Times Петті Сміта, нинішня зустріч «сприймається як порушення протоколу. Уряд Ірландії це офіційно не підтвердив, але, з наших джерел, так це розуміє. Для уряду це делікатна тема, тому що він бій за Лісабонський договір програв».
XS
SM
MD
LG