Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає Раду керуватися Конституцією при визначенні дати виборів


Президент Віктор Ющенко вітає рішення Конституційного Суду про визнання неконституційним рішення Верховної Ради про призначення виборів глави держави на 25 жовтня і закликає провідні парламентські сили керуватися Основним Законом при визначенні нової дати.

Про це глава держави заявив після зустрічі з президентом Швейцарії Гансом-Рудольфом Мерцом.

«Я закликаю, перш за все, лідерів провідних політичних партій в українському парламенті, зокрема, БЮТ і персонально Юлію Тимошенко та Партію регіонів і, зокрема, Віктора Януковича, шанувати Конституції по даному питанню», – сказав Віктор Ющенко.

За його словами, якщо керуватися положеннями Основного Закону, то дату президентських виборів можна визначити однозначно.

Президент наголосив, що ухвалення Верховною Радою постанови про призначення дати чергових президентських виборів є формальним рішенням, яке має продемонструвати повагу парламентарів до Конституції та стабільності в країні.

«Повага до норм Конституції – у цьому є наша демократія, у цьому є наша європейськість, а не гра у віртуальні проекти, яка дестабілізує ситуацію у парламенті та суспільстві», – сказав глава держави.

Напередодні Конституційний Суд назвав неконституційним рішення Верховної Ради, яким вона призначила чергові вибори Президента на 25 жовтня цього року.
XS
SM
MD
LG