Доступність посилання

На Дніпропетровщині розпочався регіональний фестиваль народної творчості


На центральному стадіоні селища Петриківці, просто неба, розгорнуто виставку-ярмарок найкращих виробів майстрів народних промислів з різних куточків краю: від нікопольських зброярів та апостолівських каменярів до новомосковських вишивальниць.

Наразі загалом в області розвивається більше сорока видів народно-прикладного мистецтва.

Серед окрас фестивалю – славнозвісний «петриківський» розпис, давнє мистецтво декоративного оздоблення побутових речей, якому фахівці дають майже тисячу років.

Організатори прагнули залучити до участі в ньому представників різних поколінь митців, зокрема, «петриківців», отож гасло цьогорічного, третього, фестивалю – «Молоді – спадкоємці народних традицій».

Гості й учасники дійства змагаються у знанні народного фольклору й презентують туристичні маршрути своєї місцевості, а також беруть участь у конкурсі української пісні «Весняний солов’їний спів».

Петриківку обрали місцем проведення фестивалю невипадково: старовинне мистецьке село здавна славиться своїми майстринями автентичного художнього розпису. Ще триста років тому жінки та дівчата в цьому селі одна перед одною змагалися у кращому оздобленні осель. Не знищили унікальний розпис і за радянських часів, коли виробництво петриківських сувенірів було поставлене на конвеєр.

Зараз у Петриківці працює більше сорока іменитих майстів народного малярства, їхні вироби виставляються в Україні й за кордоном, зберігаються в музеях і приватних колекціях.


XS
SM
MD
LG